Vítejte v novém světě reflation

Úterní volby převrátil nejen politickou shodu, ale také jeden na trhu. V následku, jeden investiční téma dominuje: reflation. Konkrétně, což naznačuje, že po několika letech fiskálních úspor a několik desetiletí klesající inflace, tyto trendy jsou na prahu couvání. Pokud ano, co to znamená pro trhy?

Od voleb, investoři objevují stále více přesvědčen, že správa Trump povede k vyšší inflaci, a potenciálně vyšší růst stejně. Tím čtvrtek (10. listopadu 2016), USA 10-leté inflační očekávání založených na breakevens v TIPS trhu se vyšplhaly na 1,90%, což je nejvyšší úroveň od léta roku 2015.

Kromě vlivu agresivního fiskálního stimulu, že nově zvolený prezident Trump navrhla, inflační očekávání rostou na zadní straně základní vývoje, které předcházely volby. Po poklesu po dobu 18 měsíců se ceny ropy byly stabilní od jara. Ještě důležitější je, jádrová inflace se stále vkrádá vyšší na zadní straně prudkého zrychlení v nákladech na zdravotní péči a vyšší inflací bydlení. To je důležité, protože tyto složky inflace mají tendenci být “lepkavější” a větší než cen energií.

Navíc jsou mzdy se začíná zvyšovat: US průměrný hodinový výdělek ještě zrychlil na 2,8% meziročně z předchozí úrovně 2,7% v září. A mezi méně si všiml, výsledky úterních volbách, čtyři státy hlasoval pro zvýšení minimální mzdy.

Proti suché troud o zpevnění cen, nyní máme potenciální zápas: vzácnou kombinaci fiskálních stimulů a snížení daní. Historický zvolení překreslí dlouho ochraňoval politických pozic, a investoři čelí neobvyklou kombinaci stimulu schodek financovány, dodávány prostřednictvím mechanismů vyšší vládní výdaje a nižších firemních a mezních sazeb daně. Tento potenciál uvolnění fiskálních omezení je značný, zvláště když si uvědomíte, že hospodářství, zejména na trhu práce, má menší vůle než na jakémkoli místě v pokrizovém období.

Co to znamená pro portfolia?

V reflationary prostředí, dluhopisy by mohly být méně účinné zajištění proti akciovému riziku. Místo toho se investoři budou pravděpodobně držet více hotovosti jako mechanismus tlumit ekvivalence volatility. Na podrobnější úrovni mohou investoři chtějí se zaměřit na ty segmenty trhu, zejména cyklické společnosti, které těží z akceleraci nominálního růstu. Mezi ně patří finance, které by měly těžit ze strmosti výnosové křivky, ale i segmenty spotřebitelského prostoru a “staré ekonomiky” podniky v odvětvích, jako průmyslníků a energie.

A konečně, vyšší nominální růst by měl promítnout do vyšších nominálních úrokových sazeb, a to na úkor tzv trhu dluhopisů proxy (akciemi, které poskytují vysoké dividendy). To bylo zřejmé již druhý den po volbách. Zatímco S & P 500 se zvýšil více než 1% v den, US utility akcie ztratila více než 3%, zatímco Spotřební zboží klesly o více než 1%. Přestože oba sektory jsou vypnuty v podstatě ze svých letních maxim, jsou stále daleko od levné. Velké cap Spotřební zboží akcie obchod za více než 5x účetní hodnotou, což je zhruba dvojnásobek násobek širší trh a nejvyšší ocenění každém sektoru. To z nich dělá obzvláště zranitelné v rostoucí mírou prostředí.

Vítejte v novém světě.

Přijetí opatření na svém portfoliu po volbách

Jak balastních portfolia s dluhopisy

3 důvody, proč mít rád rozvíjející se trhy navzdory volebním hluku

Investice zahrnuje rizika, včetně možné ztráty jistiny.