Vybírání Retirement Zásoby: Dividendy versus volný cash flow

I když je to lákavé se zaměřit na výplatu dividendy se populace, je ve světě nízkých výnosů, volný cash flow společnosti informovat (FCF) by mohl být lepším měřítkem pro posouzení, kdy zásoby držet ve svém portfoliu odchodu do důchodu. Zvyšování volné cash flow je dobré znamení pro budoucí zisk a emisní hodnoty určité společnosti a naznačuje, že to může platit dividendy akcionářům, v případě akcií dividendových. Klesající volné cash flow znamená, že společnost by mohla čelit problémům s likviditou a možná bude muset přijmout nový dluh na financování svých aktivit.

Co je Volný cash flow?

Volný peněžní tok – společnost má provozní cash flow minus její kapitálové výdaje – je to, co umožňuje společnost využívat nové příležitosti. Vývoji nových produktů a služeb by mohlo zvýšit hodnotu pro akcionáře, pokud se jim to podaří. Si můžete spočítat FCF tím, že hledá cash flow z operací nebo provozní hotovost na výkazu cash flow společnosti, kde také najdete své kapitálové výdaje. Volný peněžní tok může zvýšit, když firma zvýší své příjmy, zvyšuje jeho účinnost, snižuje své náklady, koupí zpět akcie nebo vyplatí dluh.

Abychom pochopili, volné cash flow srovnáním s něčím známým, přemýšlet o své vlastní domácnosti. Vaše osobní volný cash flow je to, co zbylo z vaší výplatní pásku po provedení platby auto nebo koupit váš metro projít, platit nájemné nebo hypotéku, koupit potraviny a starat se o svých dalších povinných měsíčních výdajů. Je to peníze, které jste použít k vytvoření lepší budoucnost pro sebe investoval ji pro odchod do důchodu, dávat jej směrem k podnikatelské podniku nebo dělat dodatečné jistiny, jak se zbavit svých dluhů rychleji.

Existují způsoby, jak pro společnosti, aby manipulovat s jejich činnosti a své účetní závěrky, aby FCF vypadat přitažlivější než ve skutečnosti, jako je podhodnocování kapitálové výdaje, manipulaci pohledávky nebo trvá déle platit dodavatelům. Přesto, volný cash flow je považován za těžší manipulovat než některé jiné výkonnostních ukazatelů, a to je rozhodně stojí za zvážení při hodnocení zásob pro váš odchod do důchodu portfolia. (Pro více, vidět Volné peněžní toky: zdarma, ale není vždy snadné.)

Proč by Důchodci vybrat akcie na jejím základě?

“Důchodci, kteří vlastní jednotlivé akcie jsou často hledají stabilitu a pro společnosti, které mohou počasím bouři v budoucnu,” říká Keith Hickerson, výkonný viceprezident a provozní ředitel společnosti American College of Financial Services v Bryn Mawr, Pa. “První pravidlo penzijního investování není přijít o peníze, a druhé pravidlo je udržovat kupní sílu, a pokud je to možné, růst že kupní síly v průběhu času zvýšením dividend a kapitálových zisků. Zásoby, které generují spoustu volného cash flow může být dobrou pozici na pomoc důchodce investoři jsou splněny obě tyto zkoušky. ”

Chartered Financial Analyst Ben Malick, zakladatel Three Nine finanční, finanční plánování a investice managementu firmy se sídlem v Grain Valley, Missouri, říká, že při hodnocení zásob, mu záleží volného cash flow, nikoliv dividendy. “Když se firma rozhodne vydat dividendy, její manažeři mají pocit, že přebytek kapitálu by mohla získat lepší výnosy v rukou akcionářů, než v rukou společnosti,” říká Malick. “To je důvod, proč je obvykle vidět společnostem s vysokým růstovým s žádné dividendy a zralejší podniky vyplacení dividend …. Na druhé straně, volný cash flow je přímým ukazatelem zdraví a provoz podniku. Pokud se investor může získat dobrou rukojeť na volných hotovostních toků, budou moci zjistit, kolik podnikání stojí za to. ”

A pokračuje: “Dividendy jsou vypláceny z volného cash flow. Takže pokud se společnost rozhodne o výplatě dividendy, budou se obvykle posoudí volné peněžní toky stanovit obezřetné částku. Je-li investor investování, na základě dividend, je třeba zkoumat, kolik volného cash flow se používá k financování dividendy. ” Vydělením roční dividendu ve výroční volného cash flow, mohou investoři zjistit, kolik z tvorby hotovosti společnosti se vrací akcionářům a kolik je reinvestován v podnikání. V případě, že společnost vyplácet na dividendách více, než to přináší prostřednictvím volného cash flow, to je červená vlajka, podle Malick.

Hickerson dodává, že zdravý volný cash flow dává společnostem, které se vyplatí možnost zvýšit tyto dividendy rychlostí, která udržuje kupní síly akcionářů. Pro společnosti, které neplatí dividendy, zdravý volný cash flow jim dává více peněz na růst podniku “vnitřní hodnotu, která by měla zvýšit svou cenu akcií v průběhu času.

Zda společnost vyplatí nebo ne, společnosti s významnou volného cash flow mají větší finanční flexibilitu řešit měnící se ekonomické a podnikatelské prostředí, které by mohly snížit úzkost investorů v turbulentních obdobích. “Skutečný vítězná firma je ten, který mohou obě generovat hodně peněz a dát cokoliv hotovost je zachován pro práci při vysokých výnosů z kapitálu,” říká Hickerson.

Sečteno a podtrženo?

schopnost společnosti generovat hotovost je důležité, protože významný volný cash flow dává podnikům více možností v obou dobrých i špatných časech. Jak říká Hickerson, že umožňuje společnostem využít příležitostí a zajišťuje, že tam bude pro investory během na dlouhou trať. (Pro více, vidět volné peněžní toky Výtěžek: nejlepší fundamentální indikátor).