Výplaty k výplatě? 5 způsobů, jak začít šetřit teď

Víte, jak to chodí. Výplatní pásku konečně dorazí, což znamená, že můžete konečně dostat na vrchol těchto montážních účty, a (snad) trochu žít – byť na okamžik – než zůstatek na bankovním účtu se vrací, aby znovu bezútěšný, jak si spočítat dny až do příštího výplatní pásku.

Třetina amerických domácností (zhruba 38 milionů), jsou uvězněni v tomto začarovaném “ruky do úst” cyklu, podle studie Brookings Institution, takže nejste sami. Ale existuje nějaká uniknout z této příliš společného říje? Rozhodně. Vždycky je lepší způsob, jak převzít kontrolu nad svými financemi. Jako každá dobře promyšlené finanční strategie, to všechno začíná s rozpočtem.

Začít s omezeným rozpočtem.

Prvním krokem k prolomení začarovaného kruhu výplata-to-výplata je nastavení nějaký čas stranou, aby získali jasnou představu o tom, jak tráví své peníze. Sledovat každý výdaj – i těch nejmenších – za měsíc. Vytvořit seznam měsíční výdaje, porovnávat to, aby svého příjmu a určit způsoby, jak udržet své výši výdajů za mnohem nižší váš příjem jak je to možné. Můžete použít tabulku, nebo stáhnout rozpočtování aplikace, například úroveň peníze, nebo mincovně k zefektivnění procesu a udržet výdaje v šachu pro vás. (Viz je v rovině Peníze perfektní rozpočtu Tool? a Mint.com: Nástroje Top Volný Peníze-Tracking).

Najít tuku Trim.

Podívejme se, co můžete žít bez, a vyhodnotit nebo jatečných jakékoliv služby, které vlastně nepotřebujete. Například byste mohli přejít na levnější kabelu plánu, nebo můžete svázat své telefonní a internetové služby? (Viz 4 nejlepší způsoby, jak snížit šňůru.) Myslíte si skutečně používat tento členství v tělocvičně? Možná je tu levnější tělocvična byste mohli spojit místo. Je $ 5 ráno espresso nutností, nebo by se vybičovat kávu doma jako levnější alternativu? Jak se o řezání zpět na zábavu na jednu noc v týdnu, a uplatnění tohoto hotovost k návrhu zákona? A úspory ze slevových kupónů nejsou nic se kýchl. To může být překvapivé, kolik tu trochu a tam může přidat až po finanční desce. (Pro úsporných nápadů týkajících se stále více-drahé potraviny účty, viz Top 7 spořící tipy k jídlu ven, Top 7 spořící tipy na nákup potravin a 10 způsobů, jak ušetřit peníze na trhu zemědělců.)

Sklízet úspory z self-zlepšení.

Ukončení svěrák, jako jsou cigarety, může ušetřit stovky ne-li tisíce dolarů v průběhu jednoho roku. Namísto nákupu jiného obalu, dát peníze do sklenice úspor. Ušetříte nejen své zdraví; můžete dokonce umístit v dostatečné vzdálenosti splatit tuto kreditní kartu nebo vzít dovolenou jako zaslouženou odměnu. (Pro více inspirace a uvidíme, co špatné návyky náklady.)

Zvyšte příjem.

Prozkoumat způsoby, jak doplnit svůj šek s dalšími proudy příjmů. Existuje řada způsobů, jak vydělat nějaké extra kapesné on-line v těchto dnech. Jediné, co musíte udělat, je vzhled. Podílet se na placené on-line průzkumy, nebo prodat položky, které již nepotřebujete na eBay nebo Craigslist. Pokud je to možné, vezměte na další částečný úvazek koncert nebo kanál svůj talent do zvládnutelné vedlejší činnosti podniku. (Více viz Top 10 Boční Jobs byste mohli začít Nyní andTop-Platební částečných úvazků). Klást žádné dodatečné příjmy ke své účty, nebo jej přidat do svých úspor. Můžete snadno vytvořit dramatický celkový dopad na váš rozpočet. A když jste nasměrování energie do vydělávání peněz, budete méně pravděpodobné, že čelit pokušení ji utratit.

Plánovat dopředu pro případ nouze.

Problém s výplaty k výplatě je, že tam je obecně k dispozici pro financování stav nouze, jeden by měl vzniknout žádná hotovost. Nicméně, každý rozpočtu plán by měl zahrnovat nouzový fond v případě nepředvídaného životního nehody, jako zdravotní zděšení nebo náhlého nezaměstnanosti. Určit bezpečné rovnováhu nouzový fond (stačí pokrýt tři měsíce celkových nákladů je obecně doporučeno); a když úspory překročí toto číslo, můžete je směrovat do něčeho jiného, ​​jako odměnu za vaše úsilí spoření, nebo vkladu na účtu pro případnou domě akontace.

Sečteno a podtrženo?

Uniknout říje výplata-to-výplata je v konečném důsledku otázkou volby. Myslíte si opravdu chcete odpočinout od cyklu a rozšířit své finanční obzory? Pak se vědomě s tím něco udělat, protože vaše finanční situace se nebude magicky opravit sám. Stanovit rozpočet zvuku; odhalit způsoby, jak minimalizovat náklady, se podpořila příjem a zachránit … a každý den podniknout kroky na ně. Hmatatelné výsledky se objeví docela rychle, jak bude klid vědět, že to vy, kdo má kontrolu nad svým životem – ne vaše výplata.