Vyplnění formulář W-9

Pokud pracujete na volné noze nebo nezávislý dodavatel, většina vašich klientů by se vás požádat o vyplnění IRS formulář W-9, Žádost o identifikační číslo plátce daně a certifikaci. Tato forma pomáhá firmám získat klíčové informace od svých dodavatelů s cílem připravit informační přiznání pro IRS. Podniky mají podávat informace, se vrací na formuláři 1099 MISC vždy, když zaplatí na volné noze nebo nezávislý dodavatel v celkové výši $ 600 nebo více v průběhu roku (viz Účelem 1099 formulářů).

Vaši klienti budou používat informace o vaší vyplněný W-9 dát své jméno, obchodní jméno, adresu a daňové identifikační číslo na 1099-MISC oni podat o vás. Budou poslat jednu kopii 1099-MISC na IRS a další kopie pro vás na konci ledna, po skončení zdaňovacího období.

Jiné okolnosti, za kterých byste mohli být požádáni o vyplnění W-9 zahrnují:
• Některé transakce s nemovitostmi;

• Hypoteční úroky zaplacené;

• Akvizice nebo opuštění zajištěného majetku;

• Zrušení dluhu;

• Příspěvky na starobní uspořádání (IRA).

Pro více informací o jeho použitích -a, kdy byste měli pochybovat museli podepsat jeden – čtěte Účelem W-9 formuláře.

Krok za krokem Directions

Formulář W-9 je jedním z nejjednodušších forem IRS dokončit, ale pokud daňové formuláře, aby jste nervózní, neboj se. Budeme vás projít řádným způsobem ji dokončit.

Krok 1: Zadejte své jméno, jak je uvedeno na daňovém přiznání. Jednoduché, ne?

Krok 2: Zadejte své obchodní jméno nebo název entity opomenut, pokud se liší od shora. Například, můžete být Company, ale pro marketingové účely, nechcete používat své jméno jako obchodní firmu; Místo toho, jste “podnikající jako” nějakým jiným jménem. Zadali byste to jméno zde. Pokud jde o nepřihlíží-entity části, pokud nevíte, co to je, pravděpodobně jste ani jeden. Nejběžnějším typem nebere v úvahu entity je jedním členem společnost s ručením omezeným, a jednotlivé vlastníky a S korporace jsou klasifikovány jako nikdy odhlédnuto subjektů.

Krok 3: Jaký typ podnikatelského subjektu jste pro federální daňové klasifikace: Company, partnerství, C korporace, S korporace, důvěra / majetek, společnost s ručením omezeným nebo “jiné”? Zaškrtněte příslušné políčko. Pokud si nejste jisti, že jste pravděpodobně Company, protože byste měli podat spoustu papírování, aby se stal jedním z jiných subjektů.

Krok 4: Výjimky. Je pravděpodobné, že se chystáte opustit tyto boxy prázdné. Zde je několik výjimek:

1 Příjemci, které jsou osvobozeny od srážkové daně zálohování, například korporace (ve většině případů), může být nutné zadat kód v “vyjímá příjemce kód” box. Formulář W-9 pokynech naleznete seznam osvobozené payees a jejich kódy, a pro které by měly být použity typy plateb tyto kódy. Korporace vyplňování W-9 pro doručení úrok nebo dividendu platbami, by například zadat kód “5”

2 Příjemci, které jsou osvobozeny od vykazování podle zahraničního účtu zákona o daních z Compliance (FATCA) může být nutné zadat kód na “osvobození od FATCA reporting code” box. Ani jeden z těchto krabic se bude vztahovat na typický nezávislý dodavatel nebo volné noze.

Krok 5: Uveďte své ulice, město, stát a PSČ. Co když se vaše domácí adresa je odlišná od adresu vaší firmy? Které adresa byste měli poskytnout na formuláři W-9? Použijte adresu, kterou budete používat na svém daňovém přiznání. Například, pokud jste jediným majitelem, který pronajímá kancelářské prostory, ale podat daňové přiznání pomocí domovskou adresu, zadejte svou domovskou adresu na formuláři W-9, takže IRS nebude mít problémy s odpovídající svým 1099s s vaší 1040.

Krok 6: V tomto případném kroku můžete zadat jméno a adresu žadatele je. Možná budete chtít vyplnění tohoto pole vést záznamy o tom, kdo jste poskytli své identifikační číslo daňového k.

Krok 7: IRS volá tato část Part I, která má dělat vás zajímalo, co všechny ty kroky, které právě dokončili byli. Přitom je třeba poskytnout daňové identifikační číslo vaší firmy (TIN), která bude buď vaše individuální číslo sociálního zabezpečení (SSN), pokud jste Company, nebo váš zaměstnavatel identifikační číslo (EIN), pokud jste jiný typ podnikání , Nyní, některé jednotlivé vlastníky mají také Eins, ale IRS preferuje, že živnostníci využít své SSNs na formuláři W-9. Opět platí, že tím bude snazší nalezeny žádné 1099s jste obdrželi s vaší daňové přiznání, které budete soubor pod vaší SSN.

Co když se vaše firma je nový a nemá EIN? Stále můžete vyplnit formulář W-9. IRS říká, že byste měli požádat o své číslo a psát “požádal o” v prostoru pro TIN. Budete chtít, aby si toto číslo tak rychle, jak je to možné, protože až to uděláte, budete podléhat srážkové zálohování. Chcete-li použít on-line k EIN, klikněte sem dostat IRS. Podívejte se na naše pokyny pro krok 8, část II níže pro více informací o zadržování záloh.

Krok 8: V části II, musíte přísahat, že nejste ležet lhář, který leží před můžete podepsat formulář W-9. Záměrně ležící na daňový formulář by mohlo znamenat, že budete muset zaplatit pokutu, nebo jít do vězení; IRS není nepořádek kolem. Před podpisem formulář W-9, tady jsou příkazy vám musí potvrdit, že jsou splněny, pod trestem křivé přísahy:
1. Číslo uvedené v tomto formuláři je mé správné identifikační číslo daňového poplatníka (nebo čekám na řadě má být vydáno na mě). Pokud jste uvažovali o použití “vypůjčené”, ukradený nebo zhotovené daňové identifikační číslo, možná budete dvakrát rozmyslí, než ležet pod přísahou.

2 Nejsem předmětem zadržování záloh, protože: (a) jsem osvobozen od zadržování záloh, nebo (b) jsem nebyla oznámena podle Internal Revenue Service (IRS), že jsem předmětem zadržování záloh v důsledku selhání hlásit veškeré úroky nebo dividendy, nebo (c) IRS mi oznámeno, že jsem již nepodléhá zadržování záloh.

Většina daňových poplatníků jsou osvobozeny od srážkové daně zálohy. Pokud máte tušení, co IRS se mluví tady, jste pravděpodobně osvobozeny. Pokud nejste vyjmout, bude IRS oznámí vám, a společnost vyplácející vás potřebuje vědět, protože je povinen srazit daň z příjmu ze svého platu paušální sazbou 28% a odeslat ji na IRS. (Mimochodem, teď víte, další dobrý důvod, proč podvádět svého daňového přiznání: Možná budete muset říct budoucího klienta o tom, a že by mohl dělat společnost rozmýšlet o vás). Bod (c) v podstatě říká, že pokud jste byli kdysi předmětem srážkové záložní ale už ne, nikdo nemusí vědět. Je to v podstatě stejné, jako položky (a). Klikněte zde pro více detailů z IRS o zadržování záloh.

3 Jsem americký občan nebo jiná Spojených států amerických. Pokud jste cizinec bydliště, jste v jasné. IRS také zvažuje pokračování být “US osobu”: partnerství, korporaci, společnost nebo sdružení vytvořený nebo organizované ve Spojených státech nebo podle zákonů Spojených států; domácí majetek; a domácí důvěra. Pokud se vaše firma je partnerství, které má zahraničního partnera, platí zvláštní pravidla; číst o nich v návodu k vytvoření W-9. Pokud nejste občanem USA, možná budete muset vyplnit formulář W-8 nebo formuláře 8233 místo.

4 Kód (y) FATCA vstoupil na tomto formuláři (pokud existuje), což ukazuje, že jsem osvobozen od vykazování FATCA je správná. Vy pravděpodobně nebudete muset starat o tento jeden, který má opět co do činění s zákoně o zahraničním účtu plnění daňových povinností.

A několik věcí před podpisem

Měli byste vyškrtnout položku 2 výše, pokud jste byli upozorněni IRS, že jste v současné době předmětem srážkové zálohování, protože jste nedokázali hlásit veškeré úroky a dividendy na své daňové přiznání.

Můžete vyškrtnout položku 2, pokud jste vyplňování W-9 v souvislosti s realitní transakce. Položka 2 neplatí v tomto případě, tak nezáleží na tom, jestli jste předmětem srážkové zálohování.

Nyní, když si přečtete drobným písmem v pokynech W-9 Opatrně se zdá, že naznačují, že většina lidí nejsou nutné podepsat tento formulář vůbec. Ty zpravidla pouze požaduje, aby jej podepsat, pokud IRS oznámil, že jste před tím poskytli nesprávné TIN. Formality stranou, ale ten, kdo tě požádáni o vyplnění formulář W-9 bude pravděpodobně považovat za neúplné nebo neplatné, pokud jste ji nepodepsal, a hodně štěstí snaží se je přesvědčit o opaku.

Vrácení formulář

Vrátit vyplněné formuláře W-9 k podnikání, které vás požádal jej vyplnit. V ideálním případě budete odevzdat ho osobně omezit svou expozici vůči krádeži identity, ale tato metoda často není praktické. Pošta je považován za relativně bezpečné. Pokud je nutné odeslat e-mailem formulář, měli byste zašifrovat dokument i e-mailovou zprávu a trojnásobný-zkontrolujte, zda máte správnou e-mailovou adresu příjemce před odesláním zprávy.

Sečteno a podtrženo?

Poskytování přesné informace o své W-9 pomůže zajistit, že platby, které dostanete, nebo jiné transakce, které vyžadují tuto formu, byly řádně hlášeny IRS. Pokud si nejste jisti některých položek, jako je správné klasifikaci vaší firmy, poraďte se se svým účetním nebo jiným finančním poradcem.