Vyrovnání dluhů Vs. Bankrot

Na pokraji finanční krize, člověk čelí dilematu s ohledem na vyrovnání dluhu proti bankrotu. Co je lepší volba mezi těmito dvěma? Najít informace týkající se stejné v tomto článku.
Úpadek je jistě jedním z nejvíce srdcervoucí vyhlídky jeden by někdy zvážit. Došlo k záplava bankrotu nyní, ale je těžké si představit, jak těžké nebo jak společensky i finančně nešikovný to dělalo se lidé dívají. Ale všechno řečeno a uděláno, je to finančně i psychicky vysilující, a celý úder může být dost těžké překonat. Takže, pokud jste na okraji srázu konkurzního, možná budete chtít, aby zvážila trochu informací o vyrovnání dluhů a zda je lepší, když ve srovnání s bankrotem.

Konkurs nebo vyrovnání dluhů

Podobnost je, že jsou oba velmi obtížná slova, zejména pro ty, kteří jsou v takové finanční situaci. Ale jemné rozdíly je třeba provést tak, že si můžete vzít informované rozhodnutí při výběru mezi těmito dvěma.

Bankrot

Jednoduché a rovný, konkurz bude vystřílet všechny vaše aktiva. Je to jeden z těch rip-your-srdce-out situacích, kdy jsou všechny vaše majetek zabavily a poté vydraženy. Sedíte v místnosti sledoval řízení, jehož výnosy budete nikdy dostat. Během procesu, většinu času váš majetek bude téměř nikdy nedostanou jejich skutečnou hodnotu, a je pravděpodobné, že budou prodány za strhnout ceny, jako kdyby je to mimo sezónu prodej. Nicméně, to vše závisí na hodnotě svých aktiv a výše dluhu.

Jednou z výhod je, že váš dluh bude odstraněna jednou provždy a nikdy nebudete muset bát znovu o tom. Ale pak, po úpadku budete starat o získání zaměstnání (náboráři zřídka zahřát na někoho, kdo prošli bankrotu), připojování vaší kreditní skóre zpět na slušných úrovních, a nedostávají žádnou finanční prostředky do té doby. Budete muset starat o získání nového domu, museli používat veřejnou dopravu, dokud si můžete koupit nový vůz, a je tabu sociální stigma a look-down-upon zacházení, které jste pravděpodobně přijímat od svých přátel, příbuzných a lidé, které znáte. Z tohoto důvodu je třeba zvážit všechny alternativy, které máte k dispozici, než učiní rozhodnutí.

Vyrovnání dluhů

Pokud tato možnost je opravdu možné, měli byste zvážit to velmi vážně. Při vyrovnání dluhů, bude vaše věřitelé vám nějaký čas připravit podrobnou zprávu o své finance. A na základě toho budou rozhodnout, zda chcete povolit nějaký čas vyřešit svůj dluh.

Jednoduše řečeno, pokud si myslíte, že vaše stávající zdroje příjmu, platu, zisku z investic atd, stačí pokrýt dluh a splátky dluhu dobrý, je třeba zvážit pak vyrovnání dluhu. Budete muset počítat všechny přílivu a odliv a pak dát své věřitele určitý časový rámec, ve kterém máte v úmyslu splatit všechny své dluhy. Může to vypadat hrozně komplikovaná a dlouhá postup s netušených zvratů, a přesto nějak, je to určitě lepší volba než konkurz.

Důvodem je skutečnost, že vyrovnání dluhu vám umožní udržet svůj majetek, pokud budete muset prodat pokrýt své dluhy. Ale přesto, to vám umožní vybrat, které majetek vám to nevadí vzdát. Kromě toho úspěšná vyrovnání dluhu je win-win situace jak pro vás a vaše věřitelů. Pro vás, protože jste udržet majetek, kreditní skóre a sociálního postavení, a pro věřitele, protože se dostanou mnohem více peněz, než by dostali, měli byste podat návrh na konkurz. Věřitelé stále stojí získat víc než to, co by ze svého bankrotu.

Na závěr, pokud je to možné, vybrat vyrovnání dluhu nad bankrotu. Malá rada: existuje spousta podvodů dluhových poradců a vyrovnání dluhů lidem, kteří jsou mimo vyrvat tě. Takže buďte opatrní a ujistěte se, že máte dluhové poradenství od někoho, kdo má dobré výsledky.