Vztahující se na Grad School: GPA Vs. Pracovní zkušenost

Obstát u top-tier postgraduální studium může otevřít spoustu odborných dveří. Takže to není překvapující, studenti udělat vše proto, aby se dostali do nejlepšího možného programu.

Problémem je, že proces výběru je často zahalen tajemstvím. V mnoha případech bude vyžadovat aplikaci každé z následujících složek:
vysokoškolák přepisy
Výsledky Grad škola testů (obvykle GRE, ale některé obory mají své vlastní zkoušky)
Životopis ukazující něčí pracovní historii (viz 5 způsobů, jak vytvořit svůj životopis vyniknout)
Doporučující dopisy
Esej nebo prohlášení o účelu
Rozhovor (buď in-osobně nebo telefonicky)

Který z těchto složek záleží nejvíce na vysoké školy? Tajemství, podle mnoha odborníků na vzdělávání, je, že tam opravdu není žádné tajemství. Většina absolvovat přijímací výbory zaujmout celostní přístup k výběru kandidátů. Mohou mít určité prahové hodnoty pro GRE skóre nebo undergrad GPAs, například, ale zpravidla vypadají na kompletní obrázek.

Zaměřit se na své slabé stránky

Nejlepším řešením, které navrhují, je pracovat extra tvrdé řešit nejslabším článkem ve vaší aplikaci. Řekněme, že máte úžasné výsledky testů, skvělou GPA a skálopevný esej. Nestanou overconfident a předloží doporučující dopis, který neznamená, že jste zářit.

Jestliže na druhé straně, standardizované testy jsou vaše Achillovou patou, dělat vše, co je ve vašich silách, aby je uvedly do par s ostatními žadateli. Mít extra třídu přípravný test a naplánovat svou zkoušku s dostatečným předstihem, že můžete opakovat, pokud to bude nutné.

Znamená to, že každý faktor v aplikaci má stejnou váhu? Ne nutně. Každý rok, Kaplan test Prep průzkumy grad školy přijímací personál o tom, jak jít o vyhodnocování studentů. Na otázku, co vypadají na první pohled, tady je návod, jak by reagovali v posledním průzkumu: vysokoškolák přepisy: 44%
GRE skóre: 28%
Osobní prohlášení: 26%
Doporučující dopisy: 1%

Bohužel, je tu málo, co můžete udělat o své undergrad o veřejných zakázkách, pokud je to méně než hvězdné. Ale to, co dělá dotazník ukazují, je, že pokud váš slabinou je test-odběr nebo psaní, možná budete chtít dát zvláštní důraz na tyto skutečnosti.

Je také třeba mít na paměti, že některá pole bude mít jiný soubor kritérií než ostatní. Zatímco nedostatek relevantních pracovních zkušeností byl malý faktor v průzkumu Kaplan, určitě hraje klíčovou roli v některých programech, jako je například obchodních škol.

Aplikační Killers

Silná aplikace není jen o otloukání kontrolní seznam požadavků – je to také o zamezení některé společné úskalí možná ani podezřelý. Příliš často žadatelé zaměřit na faktory, které si myslí, že jsou nejdůležitější – ať už je to GRE výsledky nebo životopis – a zase ostatní do nápad.

Jaké jsou nejjednodušší chyby, jak vydělat? Dvojice univerzitních výzkumníků zkoumal 457 absolventů přijímací židle zjistit, co vnímali jako “polibek smrti” pro aplikace. Mezi nejčastější odpovědí byly:

Slabé osobní prohlášení. Patří mezi příspěvky, které se mohou pochlubit nepravděpodobně altruistických důvodů pro hledání vyššího stupně, ale jen málo ukázat, že výzkumné zájmy kandidáta mu dobře hodí pro program dělat.

Chudé doporučující dopisy. Autoři říkají někteří studenti muset dávat větší pozor, kdo píše pro ně. Obecně platí, že by měly být profesoři, kteří jsou obeznámeni s akademickými úspěchy žadatele, nikoliv přátel nebo orgány dohledu v práci. Také si dvakrát před odesláním dopisů, které odhalují žádné zásadní nedostatky ve vaší kandidatury. Jedním ze signálů: Osoba se ptáte, je vlažný o tom dopis.

Subpar psaní. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak školách vyřadit aplikací je tím, že hodí ty s chybami v pravopisu nebo gramatiky. Před zápisem aby se ujistil, vaše nápady budou řádné a stručné také nastínit svou esej. Skutečností je, že psaní dovednosti nezáleží téměř v každém programu, ne jen anglicky.

Nedostatečná znalost programu. Vyhnout se “one size fits all” přístup k Graduate School aplikací, výzkumníci varují. Vaším úkolem je ukázat výbor, že jste výborně hodí pro jejich konkrétní program. Minimálně to znamená, že prohlížení webových stránkách programu vidět, jaké druhy otázek fakulta se snaží řešit ve svém vlastním výzkumem a podle toho přizpůsobovat svůj dopis. Je to také dobrý způsob, jak zjistit, zda program je dobrou volbou pro vás.

Sečteno a podtrženo?

Odborníci naznačují, že studenti, kteří hledají pro jeden nebo dva “tlačítek” do značné aplikace jsou uchytit se na zklamání. Jste lépe analyzovat všechny dostupné materiály, které odesíláte a ujistit se, že nemáte žádné do očí bijící slabiny. Abychom vám pomohli dále promyslet tohoto rozhodnutí, viz Je-li Grad School stojí za to? a rovnováha mezi pracovním a Grad School.