Warren Buffett je Moat: Jak Udržitelné je Trader Joe Konkurenční výhoda?

Úspěch je pozoruhodný úspěch a udržet ho je ještě působivější. Slavný jeho principů hodnotového investování, finanční expert Warren Buffett razil termín ekonomické příkop, který se odkazuje na konkurenční výhodu určité společnosti, která je nástrojem pro jeho celkové prosperitě. V současné době je velmi důležité zvážit strategii pro jednotlivé společnosti a jak tato strategie byly zařazeny do jejího celkového obchodního modelu.

Vezměme si například s potravinami prodejce Trader Joe. Z původně malé řetěz výhodných obchodů, Trader Joe postupně stala jedním z nejvýznamnějších potravinářských řetězců v průmyslu. Společnost byla založena v Kalifornii, řetěz se klene Spojené státy. Stala se notoricky známý pro své marketingové techniky, a dokonce začal, co je známo jako národní Předkrm den, propagace, aby se zapojily zákazníků. Společnost se snaží propagovat zdravé, ekonomické pokrmů a nápojů pro spotřebitele. Expanze vedla k různým vína a alkoholu možností, metodiky přilákat ještě více zákazníků. Je zřejmé, že základem v obchodu s potravinami průmyslu, Trader Joe nabízí celou řadu konkurenčních výhod souvisejících s jejími tržiště protějšky.

Levná Možnosti

Ve srovnání se svými konkurenty, včetně Whole Foods Market, Inc. (NASDAQ: WFM), Trader Joe je viděn zákazníkům cenově dostupné řešení. Samotná cena však není jediný opravný prostředek; kvalita potravin není ohrožena, protože spotřebitelé najít smlouvat položky. Jedním z hlavních důvodů, že řetěz může nabídnout nižší ceny je, že mnoho z produktů jsou vyrobeny in-house, nebo se vztahují výhradně k Trader Joe místech. Efektivnější interní procesy umožní snížit výrobní náklady na cestě, přičemž úspory přeneseny na spotřebitele. Organizace také nakupuje přímo od dodavatelů a neúčtuje dodatečné poplatky spojené s jejím dodavatelům za prémie místa v regálech. Model je vnímána jako reciproční, jak Trader Joe obdrží příznivé ceny, a dodavatelé šetřit náklady na marketing.

Jako opatření k zajištění toho, aby dodavatelé nezvyšují ceny, představitelé Trader Joe vyjednávat objem zakázek. Tento přístup umožňuje jak při nízkých nákladech a řízení zásob. Opět platí, že potraviny a nápoje prodávané položky jsou exkluzivní k řetězu. Konkurenti, jako Whole Foods nemají luxus těchto slev, a spotřebitelé mohou obrátit na levnějších řetězců alternativy.

spotřebitel Povědomí

Příliš často se stává, velké korporace zanedbávání nákupní zvyklosti svých zákazníků. S přijatelné ceny, Trader Joe uznává optimální cenovou strukturu pro svůj cílový trh. Dražší řetězce nemají možnost optimalizovat ceny; musí usilovat o hodnotu pro své zákazníky prostřednictvím diferenciace výrobků. Například, Whole Foods nezdůrazňuje cenu, ale to nemá za cíl nabídnout organické, restauračních trávy-krmil a ve volném výběhu. S těmito výrobky, které jsou klasifikovány jako zdravější než tradiční možnosti, strategie diferenciace zřejmé.

Aby Trader Joe pokračovat ve stanovení optimální cenové body, musí usilovat o zpětnou vazbu od spotřebitelů. Každý rok, sloupky řetězové o výsledcích svého ročního výběru zákazníka výherci. Tyto výsledky zdůrazňují výběru potravin, které byly nejvíce preferované zákazníky v daném roce, v kategoriích, jako je pekárna, nápoje a sladkosti. Kromě toho společnost má politiku odebrání produktů z pultech, pokud zjistí, že nejsou prodávají za pozoruhodné úrovních.

Podlahová plocha Účinnost

Využívat nemovitosti je dalším opatřením, které Trader Joe zaměstnává. Analytici v rámci odvětví Všimněte si, že řetězec prodává téměř dvakrát tolik za čtvereční stopu za svého hlavního konkurenta, Whole Foods. Tato jedinečná strategie umožní spotřebitelům prohlížet a vybírat více produktů v dané oblasti, což je více nakloněn najít to, co hledají. Nakonec, tento přístup je trvale udržitelné za předpokladu, že Trader Joe pokračuje položit své prodejny v konzistentních vzorů. Výsledkem spouští pozitivní vnímanou hodnotu pro spotřebitele.