Zero Zájem Úvěry: Proč byste měli Pozor

Společnosti, které nabízejí nulovým úrokem prezentovat je jako tvrzení, v němž dlužník nemůže ztratit. Hlavní Nákup které by jinak mohly vyžadovat značné finanční náklady mohou být rozloženy na 12 nebo 24 měsíců zdarma, což vytváří mnohem chutnější situaci peněžního toku. Nicméně, existuje několik úskalí, s těmito úvěry, včetně větší pravděpodobnost tvorby impulsní nákup, tendence utrácet a hlavní poplatků za překročení funkční období úvěru je.

Zero-Zájem o úvěr Základy

Nulová úroková půjčka je přesně to, co zní jako: půjčka, ve kterém musí být pouze částka jistiny splacena, za předpokladu, že dlužník je v souladu s podmínkami dohody. Tyto termíny obvykle obsahují tuhou termín, do kterého musí být celý zůstatek vrácena. Překročení této lhůty není jen nese pořádnou pokutu, ale v mnoha případech, věřitel odvolá doložku o nulové procenta a vztahuje se zpětnou platností úroky z úvěru.

Zero-úročené půjčky jsou běžné v autosalónech a v obchodech, které prodávají elektroniky a domácích spotřebičů. Tyto úvěry jsou nabízeny prostřednictvím poskytovatelů úvěrů třetích stran, nikoliv obchody sebe, a kvalifikovat se obecně vyžaduje vynikající FICO skóre, jako je 720 nebo vyšší. Ve většině případů je nulové úrokové perk je dodáván pouze s krátkodobými úvěry, jako je 24 měsíců nebo méně v obchodě nebo 36 měsíců nebo méně při autodům.

Zero-úročené půjčky a Impulse Nákup

Často, když běží propagační akce, autosalóny zaplavit místních rozhlasových éteru s reklamami vychvalovaly nulovým úrokem. Financovat nové auto na 0% úrok, než při vyšší sazbě je chytrý rozhodnutí, ale pouze v případě, že kupující skutečně potřebuje nové auto a je v dobré finanční pozici ke koupi jeden. Problém je, že tyto reklamy může být tak lákavé, že kupující, kteří by neměli být uvažují o nové auto sestoupit na pozemku a dělat impuls nákupy.

Propagační akce na zero-úročené půjčky přilákat mnohem více kupujících než ti, kteří ve skutečnosti nárok na tyto půjčky. Kupující, kteří zobrazují jen aby se dozvěděl, že jejich úvěrové nesplňuje podmínky je pro 0% sazba i nadále přijímat úhledný prodejní hřišť, jejichž cílem je nasměrovat na úvěry, které nesou úrok. Dokonce i když podmínky nejsou příznivé, může být obtížné říci ne, a to zejména v případě, že kupující již nakreslil mentální obraz jízdou na hodně ve svém novém autě nebo při instalaci své nové TV s plochou obrazovkou.

Zero-Zájem o úvěry a přečerpání

Zero-úročené půjčky poskytují pohodlnou záminku utrácet více peněz na nové auto nebo vytvořit luxus koupi kupujícímu jinak nemusí dělat. Namísto nákupu dokonale jemný $ 20.000 auto, kupující obchoduje až $ 25,000 vozidla, racionalizace, že by mohl platit minimálně $ 5,000 v zájmu stejně, kdyby byl nedostává takové výborné úvěrových podmínek. Nyní je jeho peněžní výdaj je stejný jako u úročeného úvěru, a on má vozidlo s jen nepatrně lepšími užitnými.

Prodejci využívají nulové úrokové úvěrových akcích jejich využitím tlačit zákazníky do dražších nákupů, které platí vyšší provize. Navíc, někteří prodejci používají nulové úrokové společností jako páku při jednání o ceně. S kupujícím, který je příjemcem tak velkou dohodu o financování, často prodavač je méně pravděpodobné, aby sestoupil z kupní ceny. Kupující dbát zvýšené opatrnosti, že nemají používat úrokové úspory ospravedlnit přeplácení.

Zero-úročené půjčky Sankce a poplatky

Zero-úročené půjčky může zdát jako sen, ale mohou stát noční můrou rychle za dlužníky, kteří nečtou termíny a plně porozumět jim. Věřitelé se rychle zrušit nulové úrokové ustanovení pro nedodržení, někdy za přestupek jako menší jako jediný prodlení. To platí pro otočné dluhu, jako je 0% roční procentní sazba nákladů (RPSN), kreditních karet, a splátky dluhu, jako je například auto úvěr. Dlužníky, kteří využívají těchto obchodů by měl pochopit, jaké lhůty jsou stejně jako jakékoliv poplatky nebo pokuty za pozdní placení nebo překročení stanoveného termínu takového úvěru.