Zlatý standard Revisited

Máme zlato, protože nemůžeme věřit vlády. Prohlášení prezidenta Herberta Hoovera v roce 1933 Franklin D. Roosevelt předpověděl jeden z nejvíce drakonických událostí ve finanční historii USA: Zákon nouzový bankovní nastal ten stejný rok, nutit všechny Američany, aby převést své zlaté mince, bullion a certifikáty do amerických dolarů. Zatímco zákon podařilo zastavit odliv zlata během Velké hospodářské krize, to nic nemění na přesvědčení zlata chyby, těch, kteří jsou přesvědčeni, navždy stabilitu zlata jako zdroj bohatství.

Cvičení: Komoditní Investice

Před investováním do zlata, je nutné pochopit jeho historii – historii, která, jako to žádný třídu aktiv, má jedinečný vliv na jeho vlastní a poptávka dnes. Chyby zlata stále lpí na minulosti, kdy bylo zlato král. Ale minulost zlato je také pád, který musí být chápán tak, že řádně posoudit svou budoucnost.

A Love Affair, která trvala 5000 let
Za 5000 let, kombinace zlato je lesklého, tvárnosti, hustoty a nedostatku okouzlil lidstvo jako žádný jiný kov. Podle Petera Bernsteina knize The Power of Gold: Dějiny Obsession, zlato je tak husté, že jedna t o tom může být zabaleny do kubickou stopu.

Na začátku této posedlosti, zlato byl použit výhradně pro uctívání. Výlet na některý z dávných posvátných míst na světě ukazuje to. Dnes, zlato je nejoblíbenější použití při výrobě šperků.

Kolem 700 př.nl, zlato byl dělán do mincí poprvé, zvýšit jeho využitelnost jako měnovou jednotku: před tím, zlato, v jeho použití jako peníze, musel být zváženy a při vypořádání obchodů kontrolovat čistotu.

Zlaté mince, však nebyly dokonalé řešení, protože běžná praxe po staletí bylo pod tyto mírně nepravidelné mince akumulovat dostatek zlata, které by mohly být roztaven do drahých kovů. Ale v roce 1696, Velká Recoinage v Anglii představil technologii, která automatizovanou výrobu mincí, a skoncovat s ořezová.

Vzhledem k tomu, že nemůže vždy spolehnout na dodatečné dodávky ze země, zásoba zlata rozšířil pouze prostřednictvím deflace, obchod, drancování nebo znehodnocení.

Objevení Ameriky v 15. století přinesla první velkou zlatou horečku. Španělsko je plenění pokladů z Nového světa zvýšil dodávky Evropě zlatých pětkrát v 16. století. Následné zlaté horečky v Americe, Austrálii a Jižní Afrika se konal v 19. století.

Zavedení Evropě papírových peněz došlo v 16. století, s využitím dluhových nástrojů vydaných soukromými osobami. Zatímco zlaté mince a pruty pokračoval ovládat měnového systému Evropy, to nebylo až do 18. století, že papírové peníze začaly dominovat. Boj mezi papírovými penězi a zlatem by nakonec vedlo k zavedení zlatého standardu.

Vzestup zlatému standardu
Zlatý standard je peněžní systém, v němž papírové peníze jsou volně převoditelné na pevné množství zlata. Jinými slovy, v tomto měnovém systému zlata podporuje hodnotu peněz. V letech 1696 a 1812, vývoj a formalizace zlatého standardu začínal jako zavedení papírových peněz představuje určité problémy. (Více informací v What Is Money?)

V roce 1797, vzhledem k příliš mnoho úvěrů byl vytvořen s papírovými penězi, o omezení Bill v Anglii pozastaven převod bankovek do zlata. Také neustálé nerovnováha zásobování mezi zlatem a stříbrem vytvořil obrovský stres do Anglie ekonomiky. Zlatý standard byl potřeba vštípit nezbytné kontroly na penězích.

Od roku 1821, Anglie se stala první zemí, která oficiálně přijala zlatý standard. Dramatický nárůst století v oblasti světového obchodu a výroby přinesl velké objevy zlata, které pomohly zlatý standard zůstanou beze změny až do příštího století. Jako všechny obchodní nerovnováha mezi jednotlivými národy byly uhrazeny zlatem vlády měl silnou motivaci zásoby zlata na více těžkých časech. Tyto zásoby stále existují dnes.

Mezinárodní zlatý standard se objevily v roce 1871 po přijetí něj ze strany Německa. V roce 1900, většina vyspělých zemích byly spojeny ke zlatému standardu. Je ironií, že USA byl jednou z posledních zemí, aby se připojili. (Silný stříbrný lobby zabráněno zlato z bytí jediný peněžní standardem v rámci USA skrz 19. století.)

Od roku 1871 do roku 1914, zlatý standard byla na svém vrcholu. Během této doby existovala téměř ideální politické podmínky ve světě. Vlády pracoval velmi dobře dohromady, aby umožnila fungování systému, ale to všechno navždy změnil s vypuknutím první světové války v roce 1914.

Pád zlatému standardu
S první světové války, politické aliance změnil, mezinárodní zadluženost vzrostla a vládní finance zhoršila. Zatímco zlatý standard nebyla pozastavena, to bylo v limbu během války, což dokazuje jeho neschopnost držet přes dobrých i špatných časech. To vyvolalo nedůvěru zlatého standardu, které jen zhoršilo ekonomické potíže. Bylo stále zřejmější, že svět potřebuje něco pružnější, na jejichž základě své globální ekonomiku.

Ve stejné době, touha vrátit se do idylických letech zlatého standardu zůstala silná mezi národy. Vzhledem k tomu, dodávka zlata i nadále zaostávat za růstem globální ekonomiky, britská libra šterlinků a americký dolar se stal globální rezervní měny. Menší země začaly držení více z těchto měn namísto zlata. Výsledkem byl kladen důraz konsolidace zlata do rukou několika velkých národů.

Srážka kapitálového trhu 1929 byl pouze jeden z předních světových poválečných potíží. Libra a francouzský frank byl hrozně nevyrovnané s jinými měnami; válečné dluhy a repatriace byly stále dusí Německo; Ceny komodit se hroutí; a banky byly přetížený. V mnoha zemích se snažil chránit své zásoby zlata tím, že zvýší úrokové sazby na lákat investory, aby své vklady beze změny, spíše než převést do zlata. Tyto vyšší úrokové sazby pouze zhoršilo pro globální ekonomiku, a konečně v roce 1931, byla pozastavena zlatý standard v Anglii, odcházející jediný USA a Francii s velkými zlatými rezervami.

Pak v roce 1934, americká vláda přecenila zlata z 20,67 $ / oz na 35,00 $ / oz, což vyvolává množství papírových peněz trvalo koupit jednu unci, aby pomohla zlepšit svou ekonomiku. Stejně jako jiné národy by mohl přeměnit své stávající zlaté rezervy na více amerických dolarů, dramatický devalvace dolaru okamžitě konal. Tato vyšší cena zlata zvýšila přeměnu zlata do amerických dolarů účinně dovolovat USA ovládnout trh se zlatem. Produkce zlata prudce stoupla tak, aby do roku 1939 tam bylo dost na světě nahradit všechny globální měny v oběhu.

Jako druhá světová válka se blíží ke svému konci, vedoucí západní mocnosti se setkal dát dohromady Bretton Woods dohodu, která by měla působit v rámci globálních měnových trzích až do roku 1971. Na konci druhé světové války, měly USA 75% světové měnové zlato a dolar byl jedinou měnou ještě podpořena přímo zlatem.
Ale jak se svět sám přestavěl po druhé světové válce, USA viděly její zásoby zlata postupně klesá Peníze tekly, aby pomohl válkou zničené národy, stejně jako platit za své vlastní vysoké poptávce po dovozu. Vysoká inflační prostředí pozdní 1960 vysál poslední kousek vzduchu od zlatého standardu. (Více informací na úvod do Mezinárodního měnového fondu).

V roce 1968, u bazénu zlato (který ovládal zlatou zásobu), který zahrnoval USA a několika evropských národů přestal prodávat zlato na trhu v Londýně, což na trhu volně určovat cenu zlata. Od roku 1968 do roku 1971, centrální banky mohly obchodovat pouze s USA na 35 $ / oz. A konečně, v roce 1971, ani tento kousek zlaté konvertibility zemřel. Zlato bylo konečně volný. Nebyl žádný další důvod pro centrální banky, aby se udržela.

Zdroj: Světová rada pro zlato

Shrnutí
Zatímco zlato fascinuje lidstvo za 5000 let, to nebylo vždy zárukou bohatství. Pravda, mezinárodní zlatý standard existoval po dobu kratší než 50 let (1871 až 1914) – v době světového míru a prosperity, které se shodovalo s dramatickým nárůstem dodávek zlata. Ale zlatý standard byl symptom a není příčinou tohoto míru a prosperity.

Události světové války změnila politickou, finanční a sociální strukturu světa – mezinárodní zlatý standard by nic víc. Zatímco zlatý standard pokračoval v menší podobě až do roku 1971, smrt Začalo to před staletími se zavedením papírových peněz – mnohem pružnější nástroj pro našeho složitého finančního světa.