Známky byste měli trávit více peněz

Na tom není nic špatného šetří peníze. Ve skutečnosti byste měli ušetřit více než budete trávit, a mnoho lidí neukládat dost. Ale pokud se stane škodlivé pro vás nebo jiných osob, je čas přehodnotit svou strategii.

Nejste si jisti, pokud jste přes úsporné? Pokud se některý z níže platí pro vás, odpověď je pravděpodobně ano.

1 Vaše oblečení Look Old

Neexistuje žádný absence výzkum prokazuje, že staré klišé, je pravda: “Šaty dělají člověka” (nebo žena). Pokud vaše šaty jsou špatně padnoucí, roztřepené či jiní by řekl, “s názvem” 80. let; chtějí své oblečení zpátky, “nejste tráví dost na svém šatníku. Za prvé, příliš staré šaty může vás vypadat v kontaktu – a lidé by mohli myslet vaše práce dovednosti jsou stejně starý.

Nikdo říká koupit Rolex, Armani obleky nebo kabelky Louis Vuitton. Nadčasový styl, který se hodí správně si vlastní rám – a oblékání svého průmyslu – je vše, co potřebujete. O něco více drahé oblečení může trvat déle, ačkoli.

2 Ty skimping na zdravotní pojištění

Nemůžete si dovolit nemít zdravotní pojištění. MRI může stát až $ 5500, a relativně jednoduchá operace, jako je například slepého střeva, by mohl spustit mezi $ 10.000 a 35.000 $.

A co víc, podle zákona o cenově dostupnou péči, budete muset zaplatit pokutu, pokud nemají pojištění. Pro rok 2016, budete platit vyšší o 2,5% svého příjmu domácnosti (nad prahem daně podání) nebo 695 $ za dospělou osobu ($ 347,50 za dítě mladší než 18 let) nebo maximálně ve výši $ 2.085.

Sankce stranou, výdaje na zdravotní pojištění prostě dává smysl.

3 Nemáte žádnou legraci

Chtěli byste raději zůstat doma, než utrácet peníze na film nebo večeři? Nebo možná budete dělat většinu svého společenského života na Facebooku, protože je to zdarma. University of Michigan studie zjistila, že Facebook použití vedlo k poklesu celkové životní spokojenosti. Spousta dalších studií zjistili, že lidé, kteří nemají stýkat jsou méně šťastní než ti, kteří dělají.

To neznamená, že budete muset koupit sedadla orchestrem nebo večeře v restauracích fantazie. Je to všechno o moderování – a přesvědčit své přátele, se kterými nemusíte vyhodit většinu z výplatní pásku bavit.

4 Jste posedlí o kupóny

Na tom není nic využitím kuponů špatně, ale když posedlý o nich trvá příliš dlouho pryč od bytí skvělý manžel, rodič nebo přítel, je to nezdravé. Osobní finance guru Dave Ramsey říká, že je to otázka jednoduché matematiky. Rozdělit peníze, které jste uložili podle množství hodin strávených jste udrželi, porovnáním nabídky a cestování do obchodů. Věděli jste, že významně dostatek hodinovou mzdu, aby doložila úsilí?

Couponing není znamením, že jste ochuzený, mimochodem. Ramsey rovněž poukazuje na to, že rodiny s více než 100.000 $ ročně je dvakrát vyšší pravděpodobnost používat kupóny než rodiny s dětmi dělat méně než 35.000 $ ročně.

Pokud ušetřit značné množství peněz, a ne kupovat předměty nechcete skončit s použitím a zůstat v rovnováze s okamžiku, kdy jste investovat, možná budete muset začít blog učit nás ostatní, jak to udělat.

5 Si vzít na projektech byste neměli

Takže jste se na projektu zlepšení domů, ale vy víte něco o domácí kutily? To dopadlo dobře? Vám trvalo měsíce nebo dokonce roky až do konce? (Možná je to stále není dokončena?)

Pokud jste dokončení projektu, pravděpodobně zachránil spoustu peněz. Ale v případě, že odpověď je ne – nebo výsledky jsou trochu roztrhané na okrajích – možná jste přišel o peníze, nebo dokonce snížila hodnotu vašeho domova.

Užívání na jakémkoli projektu, který je daleko za svými schopnostmi pravděpodobně nebude vám ušetřit mnoho, pokud jste zažili přátele nebo rodinu, která může pomoci. Co ušetříte peněz budete platit v čase, a výsledek pravděpodobně nebude tak dobrý. Vědět, kdy platit aby si to udělat správně. Pokud jste ženatý, bude váš manžel bude vděčná.

6 Můžete se uchylují k Cheap Trick

Používáte někoho jiného, ​​Wi-Fi? Záměrně si stěžují na vaší (naprosto OK) potraviny jen proto, aby si to zdarma nebo se slevou? Už jste našel způsob, jak proniknout do kabelových služeb, aniž by věděl poskytovatele?

Doufejme, že tento není vy – protože to je federální zločin – ale pokud jste brát peníze od někoho jiného kapsy ušetřit peníze, přehodnotit své motivace. Získávají na úkor někoho jiného, ​​dokonce i velké korporaci, není vítězství.

Sečteno a podtrženo?

Úspora peněz je zdravá a zásadní. Ale příliš dobrou věc mohla být destruktivní pro vás i pro ostatní škodlivá. Uložení a strávit zodpovědně. Pozorné výdaje budou často ušetřit peníze v dlouhodobém horizontu. Pro více informací viz šetříte příliš? a 7 Známky trávíte příliš málo důchodu.